Eletronika

Jakie baterie do aparatów słuchowych wybrać?

Każdy aparat słuchowy potrzebuje odpowiedniego zasilania w postaci akumulatorów lub baterii powietrzno-cynkowych. Podczas zakupów zwróć uwagę przede wszystkim na oznaczenie ogniwa, aby pasowało do konkretnego urządzenia. Jeśli nie możesz odczytać numeru produktu, zmierz jego średnicę i wysokość. Zapoznaj się z treścią artykuł i dowiedz się więcej na temat baterii do aparatów słuchowych!

Ogólna charakterystyka baterii do aparatów słuchowych

Dostępne w sprzedaży ogniwa do aparatów słuchowych należą do grupy baterii guzikowych. Mają one okrągły kształt, a ich średnica jest zawsze większa niż wysokość. Są to modele powietrzno-cynkowe, dlatego, żeby mogły działać prawidłowo, potrzebny jest tlen z zewnątrz. Zastosowana technologia sprawia, że akcesoria te mają bardzo mały rozmiar, co jest szczególnie ważne w przypadku urządzeń wzmacniających dźwięk.

Rodzaje baterii do aparatów słuchowych

Głównym parametrem, który musisz wziąć pod uwagę, kupując baterie, jest ich wielkość. Ogniwa do aparatów słuchowych mają następujące symbole, rozmiary oraz kody kolorystyczne:

  • 312 – 7,9 mm x 3,6 mm, brązowy,

  • 13 – 7,9 mm x 5,4 mm, pomarańczowy,

  • 675 – 11,6 mm x 5,4 mm, niebieski,

  • 10 – 5,8 mm x 3,6 mm, żółty.

Jednymi z najbardziej popularnych modeli są baterie 312/PR41 przeznaczone do aparatów zausznych oraz wewnątrzusznych. Ze względu na wielkość oraz skład chemiczny są przyjazne zarówno dla ludzi, jak i środowiska. W opakowaniu znajduje się 6 sztuk.

Równie chętnie przez klientów wybierane są ogniwa 13/PR48, które pasują do wielu typów urządzeń wzmacniających dźwięk. Jest to bardzo wydajne zasilanie, niewymagające częstej wymiany.

Kupuj sprawdzone produkty

Urządzenia medyczne wymagają niezawodnego zasilania, dlatego kupując baterie, zwróć uwagę nie tylko na ich rozmiar, ale również jakość. W naszym sklepie zamówisz wyłącznie najlepsze ogniwa, np. PR48, które wyróżniają się długą żywotnością i pasują do większości popularnych aparatów słuchowych. Sprawdź ofertę i wybierz odpowiedni produkt!