Naprawa

Naprawa i serwis myjek ciśnieniowych – skuteczne sposoby

serwis myjek ciśnieniowych koszalin

Mycie samochodu, czyszczenie betonowej posadzki czy pranie dywanów – to tylko kilka z wielu zastosowań myjek ciśnieniowych. Dziś urządzenia te powszechnie wykorzystują zarówno firmy, jak i użytkownicy prywatni. Jeśli są markowe, np. Karcher, mają solidną konstrukcję i zbudowane są z podzespołów odpornych na intensywną eksploatację. Jednak pomimo tego z biegiem czasu mogą ulec awarii. Gdy do niej dojdzie, zwykle pojawia się pytanie – oddać sprzęt do serwisu czy kupić nowy? W większości przypadków warto podjąć próbę naprawy. W artykule podpowiadamy, na jakie rozwiązanie się zdecydować – sprawdź już teraz!

Myjkę ciśnieniową warto regularnie serwisować!

Z doświadczenia wiemy, że wiele awarii tych urządzeń wynika z zaległości związanych z serwisowaniem. Pamiętaj, że sprzęt pracuje pod dużym obciążeniem, a to oznacza, że powinien być konserwowany. Każdy dobry producent myjek ciśnieniowych, jak np. Karcher, zaleca, aby serwis wykonywać regularnie, zgodnie z określonymi interwałami.

Podczas planowanej naprawy testowana jest sprawność wszystkich kluczowych podzespołów. Wykryte usterki są od razu usuwane, a do tego wnętrze urządzenia przechodzi gruntowne czyszczenie. Działania te przede wszystkim wydłużają żywotność sprzętu.

Jednak warto regularnie oddawać myjkę ciśnieniową do serwisu także z innych powodów. Najważniejsze z nich to:

  • zachowanie gwarancji producenta – Karcher i każda inna dobra firma produkująca taki sprzęt, może odmówić wykonania ewentualnej naprawy gwarancyjnej, jeśli w trakcie diagnozy wyjdą zaniedbania w zakresie konserwacji,

  • utrzymanie wysokiej wydajności działania urządzenia,

  • mniejsze koszty – regularne serwisowanie ogranicza ryzyko wystąpienia awarii w okresie pogwarancyjnym, za których usunięcie musi zapłacić użytkownik,

  • uzyskanie certyfikatu jakości – w niektórych przedsiębiorstwach jego brak może uniemożliwić korzystanie z myjki ciśnieniowej do realizacji niektórych procesów technologicznych.

W większości przypadków naprawa myjki ciśnieniowej jest opłacalna

Obserwujesz spadek wydajności działania urządzenia lub jego dziwne zachowanie podczas pracy? Może to być znak, że odwiedzić serwis. Jeśli masz markowy model, np. Karcher, naprawa myjki ciśnieniowej powinna być opłacalna nawet wtedy, gdy gwarancja wygasła. Jest drogi, a za usunięcie większości typowych usterek zapłacisz dużo mniej.

Do najczęstszych awarii, z jakimi spotykają się użytkownicy tego sprzętu, należy zaliczyć:

  • zużycie dyszy,

  • zbyt niskie ciśnienie wyrzucanej wody,

  • nieszczelności,

  • nagłe wyłączanie i problemy z ponownym uruchomieniem (zwykle powodem jest przegrzanie),

  • pulsacyjne działanie (nagłe zmiany ciśnienia),

  • brak zasilania np. w wyniku przetarcia przewodu.

Usunięcie powyższych usterek zazwyczaj jest możliwe i przede wszystkim niedrogie. Jednak unikaj podejmowania prób samodzielnej naprawy, do której potrzeba odpowiedniej wiedzy, profesjonalnych narzędzi i dobrej jakości części. W przypadku stwierdzenia awarii myjki ciśnieniowej oddaj ją do dobrego serwisu.

Kiedy naprawa myjki ciśnieniowej może być nieopłacalna?

Oczywiście są sytuacje, w których naprawa myjek ciśnieniowych, nawet markowych jak Karcher, okazuje się nieopłacalna. Jest tak m.in. w przypadku zużycia kluczowych elementów, w tym pompy wysokiego ciśnienia. Zastanów się także, czy warto płacić za usunięcie usterki, jeśli sprzęt jest bardzo stary i nie spełnia już Twoich oczekiwań.

Pamiętaj, że po oddaniu urządzenia do serwisu najpierw wykonana zostanie diagnoza. Następnie firma przygotuje kosztorys naprawy i skontaktuje się z Tobą. Na tym etapie masz jeszcze prawo zrezygnować ze skorzystania z usługi bez ponoszenia opłat. Jeśli uznasz, że koszt jest zbyt wysoki, możesz po prostu kupić nowy sprzęt.

Masz zepsutą myjkę ciśnieniową? Oddaj ją do serwisu Nabertronik!

Jak widzisz, zamiast zastanawiać się nad tym, czy oddawać myjkę ciśnieniową do naprawy, zleć specjalistom diagnozę usterki. Najlepiej zgłoś się w tym celu do naszego serwisu Nabertronik – profesjonalnie zajmiemy się sprzętem każdej marki, w tym Karcher. Usuwamy nawet nietypowe usterki, gwarantując konkurencyjne ceny. Usługi serwisowe świadczymy na terenie całego kraju. Jeśli chcesz z nich skorzystać, po prostu wyślij do nas niesprawne urządzenie!