Bez kategorii

Naprawa radia samochodowego. Co zrobić, gdy zepsuje się radio w samochodzie?

naprawa radia samochodowego

Podczas codziennej jazdy po mieście czy dłuższej wyprawy – radio samochodowe odtwarzające ulubioną muzykę – pozwala na podniesienie komfortu podróżowania. Radioodtwarzacz to także źródło informacji dotyczących pogody i sytuacji na drodze. Z każdym rokiem technologia staje się coraz bardziej zaawansowana. Odtwarzacz CD, MP3/MP4, wbudowany zestaw wysoko i niskotonowych głośników z subwooferem czy multimedialny panel często stanowią standardowe wyposażenie wielu modeli pojazdów. Co jednak zrobić w sytuacji awarii systemu car audio? Ile kosztuje naprawa sprzętu i kto oferuje profesjonalny serwis elektronicznych urządzeń? Tego dowiesz się z naszego artykułu. Serdecznie zapraszamy do jego przeczytania!

Radia samochodowe – jakie są rodzaje?

Ten typ wyposażenia auta – biorąc pod uwagę sposób instalacji – obejmuje dwa podstawowe rodzaje, tj. radia samochodowe:

  • zintegrowane – montowane w fazie produkcji, stanowią integralny element panelu na desce rozdzielczej. Kupujący nie ma wpływu na wybór sprzętu audio,

  • niefabryczne – montowane w przygotowanym przez producenta miejscu. Kierowca może wybrać pasujący model urządzenia.

W samochodach z segmentu klasy wyższej i premium radio stanowi zazwyczaj element składowy rozbudowanego systemu multimedialnego, z dotykowym ekranem, montowanym w środkowej konsoli. Taki sprzęt pozwala na łączenie się z internetem, obsługę nawigacji, kamery cofania i szeroko rozumiane sterowanie wyposażeniem pojazdu. Jak każde eksploatowane urządzenie audio, również radio ulega awarii. Zwłaszcza naprawa głośników samochodowych wymaga specjalistycznej wiedzy.

Typowe usterki samochodowych radioodtwarzaczy

Jak pokazuje praktyka, serwis i naprawa radia samochodowego dotyczy najczęściej takich problemów jak:

  • przepalone bezpieczniki,

  • trzaski w głośnikach podczas odtwarzania muzyki,

  • uszkodzona antena, tuner, wzmacniacz czy wyświetlacz,

  • brak lub niewyraźne napisy na ekranie,

  • awaria oprogramowania, napędu CD/DVD, gniazd USB, kart pamięci,

  • usterki modułu Bluetooth,

  • poluzowane przewody wtyczek, przerwane okablowanie.

O ile w przypadku przepalonego bezpiecznika odpowiedzialnego za działanie radia można go samodzielnie wymienić, o tyle naprawa głośnika niskotonowego czy wielofunkcyjnego sprzętu audio w ramach zintegrowanego, multimedialnego panelu wymaga wizyty w profesjonalnym serwisie. Tylko właściwa diagnostyka dokonana przy pomocy specjalistycznego oprogramowania pozwala na identyfikację rodzaju usterki i jej usunięcie.

Ile kosztuje naprawa radia samochodowego?

Każdy sprzęt car audio jest inny. Na rynku dostępne są urządzenia od wielu producentów – wyposażone w odmienne technologie i dodatkowe funkcje. Różne są również usterki i stopień ich skomplikowania. Niekiedy prosta z pozoru awaria jest czasochłonna w usunięciu. Innym razem serwis, który na pierwszy rzut oka wydaje się, że będzie bardzo złożony, w praktyce okazuje się szybki. To sprawia, że nie istnieje jeden uniwersalny cennik.

Ile kosztuje naprawa radia samochodowego? Można to sprawdzić w serwisie Nabertronik, który oferuje darmową wycenę z bezpłatną wysyłką sprzętu za pośrednictwem kuriera. Wystarczy wypełnić elektroniczny formularz.

Naprawa sprzętu audio w samochodzie – postaw na sprawdzony serwis

Jeśli Twoje radio samochodowe przestało prawidłowo działać, a głośniki nie odtwarzają dostatecznie wysokiej jakości dźwięków – warto skorzystać z profesjonalnego serwisu. Liczysz na fachowe doradztwo techniczne oraz szybkie i skuteczne usunięcie usterki? Zapraszamy serdecznie do współpracy. Naprawa sprzętu audio to nasza specjalność. Dzięki wieloletniej działalności wypracowaliśmy efektywny model obsługi klienta, który zapewnia sprawną i terminową realizację zleceń. Korzystamy wyłącznie z wysokogatunkowych podzespołów i markowych części zamiennych, a na wykonane usługi udzielamy długiej gwarancji. Dysponujemy nowoczesnymi narzędziami diagnostyczno-pomiarowymi. Dzięki temu potrafimy zidentyfikować każdą usterkę. Przekonaj się o tym osobiście! Zgłoś się do naszego serwisu – na pewno Ci pomożemy!