Bez kategorii

Pogwarancyjny serwis urządzeń – jak to działa?

Korzystając z usług firm zajmujących się naprawą sprzętu elektronicznego, zapewne spotkałeś się z pojęciem serwisu pogwarancyjnego. Mogłeś się z nim zetknąć również w czasie zakupu tabletów, elektronarzędzi i innych urządzeń, gdy sprzedawca oferował Ci dodatkową ochronę serwisową. Zastanawiasz się, co to za usługa, jak działa i czym różni się od jej gwarancyjnej formy? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule – zapraszamy do lektury!

Gwarancyjny i pogwarancyjny serwis urządzeń elektrycznych – jakie są różnice?

Niewątpliwie cel obu tych usług jest identyczny – naprawa sprzętu elektronicznego. Dostarczone do serwisu zepsute urządzenie elektryczne, np. tablet, będzie kompleksowo zdiagnozowane i naprawione. Co w takim razie je różni?

Jeśli sprzęt jest na gwarancji, zostanie objęty opieką serwisową na koszt producenta, zwykle we wskazanym przez niego punkcie. Jednak będzie tak wyłącznie w przypadku spełnienia warunków określonych w karcie gwarancyjnej. Z odmową bezpłatnej naprawy możesz spotkać się, np. gdy do awarii doszło z winy użytkownika lub zostały zerwane plomby zabezpieczające.

Z kolei pogwarancyjny serwis sprzętu elektronicznego, np. AGD i RTV, elektronarzędzi, aparatów cyfrowych, hulajnóg czy rowerów elektrycznych, będzie płatny. Jednak korzystając z usług naszej firmy NABERtronik, działającej między Słupskiem i Koszalinem, zyskujesz pewność fachowego usunięcia usterek!

Czy za serwis pogwarancyjny sprzętu elektronicznego zawsze trzeba płacić?

Obecnie urządzenia elektroniczne zazwyczaj objęte są 2-letnią gwarancją producenta lub dystrybutora. To stosunkowo krótko biorąc pod uwagę fakt, że zwykle chcemy korzystać z nich o wiele dłużej. Po tym czasie naprawa np. sprzętu AGD i RTV, hulajnóg oraz rowerów elektrycznych, tabletów czy aparatów fotograficznych będzie wykonana na Twój koszt. Jednak możesz zabezpieczyć się przed taką ewentualnością!

Wystarczy przy zakupie urządzeń wykupić dla nich specjalne ubezpieczenie, dodatkową ochronę serwisową. Decydując się na nią, zwróć uwagę na:

  • udział własny w kosztach, czyli jaki ich procent pokrywa ubezpieczyciel,

  • warunki, które musisz spełnić, aby skorzystać z serwisu pogwarancyjnego,

  • zakres ochrony.

Dlaczego warto wykupić pogwarancyjną ochronę urządzeń?

Pamiętaj, że nawet najlepszy sprzęt elektroniczny może odmówić posłuszeństwa. Niestety do awarii często dochodzi krótko po wygaśnięciu gwarancji producenta. Kupienie dodatkowej, pogwarancyjnej ochrony może być więc korzystne, gdyż:

  • naprawa urządzeń elektronicznych w serwisie będzie tańsza i, co za tym idzie, opłacalna,

  • zyskujesz spokój i pewność bezproblemowej eksploatacji elektroniki,

  • skorzystasz z niej również w okresie gwarancji, gdy z jakichś powodów producent odmówi zrealizowania usługi serwisowej – profesjonalnie zajmie się nią nasza firma NABERtronik, zlokalizowana w okolicy Słupska i Koszalina.

Pakiet ten wykupisz dla większości urządzeń elektronicznych, w tym RTV oraz AGD, hulajnóg, rowerów, tabletów, aparatów cyfrowych czy elektronarzędzi.

Zawsze warto oddać sprzęt elektryczny do serwisu pogwarancyjnego!

Zepsuło Ci się urządzenie bez gwarancji i dodatkowej ochrony serwisowej? Nawet wtedy warto skontaktować się z pogwarancyjnym serwisem sprzętu elektronicznego, np. naszą firmą NABERtronik. Specjaliści zajmą się jego kompleksową diagnozą. Z doświadczenia wiemy, że w wielu przypadkach przyczyna awarii jest błaha, a jej usunięcie proste. W efekcie koszt naprawy np. tabletu, aparatu fotograficznego czy hulajnogi elektrycznej będzie dużo niższy, niż zakupu nowego modelu!

Skorzystaj z usług profesjonalnego serwisu pogwarancyjnego!

Szukasz specjalistów znających się na urządzeniach elektronicznych i radzących sobie nawet z najtrudniejszymi usterkami? W takim razie już dziś skontaktuj się z naszą firmą NABERtronik , zlokalizowaną pomiędzy Słupskiem a Koszalinem. Prowadząc serwis pogwarancyjny, naprawiamy m.in. hulajnogi i rowery elektryczne, elektronarzędzia, tablety, sprzęt RTV, AGD i wiele więcej. Gwarantujemy profesjonalne podejście, szybką realizację usług serwisowych i konkurencyjne ceny!