Naprawa

Regeneracja baterii do elektronarzędzi – skuteczne sposoby

Regeneracja baterii do elektronarzędzi

Jeśli zajmujesz się serwisowaniem różnych urządzeń, działasz w branży remontowo-budowlanej lub np. masz przydomowy warsztat, zapewne korzystasz z narzędzi elektrycznych. Bardzo możliwe, że pośród nich posiadasz modele bezprzewodowe, gdyż w przeciwieństwie do tych „na kablu” są dużo praktyczniejsze. Pobierają energię zgromadzoną w baterii, która w wyniku wielokrotnego ładowania stopniowo traci swoją pojemność. Gdy spadnie do zbyt niskiego poziomu, możesz zlecić w serwisie regenerację akumulatora do elektronarzędzia, naprawić go samodzielnie albo kupić nowy. Skorzystaj z porad specjalistów naszej firmy – NABERTRONIK i sprawdź, która opcja jest najlepsza!

Regenerować baterię czy kupić nową – co jest korzystniejsze?

Zacznijmy od kwestii finansowych, gdyż z pewnością te interesują Cię najbardziej. Pod tym kątem regeneracja akumulatorów do elektronarzędzi opłaca się dużo bardziej niż kupno nowych, szczególnie oryginalnych. Wynika to z faktu, iż w bateriach oddawanych do naprawy wymienia się jedynie same ogniwa, w których magazynowana jest energia. Obudowa, gniazda oraz elektronika odpowiedzialna m.in. za sterowanie procesem ładowania pozostają, a więc oszczędzasz na kosztach ich zakupu.

Jednak, jak podkreślają specjaliści naszej firmy – NABERTRONIK, za wyborem tego rozwiązania przemawiają także inne korzyści. Regeneracja baterii do elektronarzędzi jest:

  • ważnym krokiem w kierunku ochrony środowiska – to ograniczenie produkcji elektrośmieci,

  • opcją, z której można skorzystać w każdym momencie – często dostępność na rynku konkretnych modeli nowych akumulatorów jest mocno ograniczona,

  • szansą na skorzystanie z lepszych technologii – ogniwa montowane w ramach naprawy nierzadko mają wyższe parametry od tych zużytych.

Czy każdy akumulator do elektronarzędzia można poddać regeneracji?

Obecnie stosuje się kilka technologii produkcji akumulatorów przeznaczonych do różnych urządzeń elektrycznych. Najczęściej spotykane modele to:

  • Li-Ion (litowo-jonowe),

  • NiCD (niklowo-kadmowe),

  • NiMH (niklowo-wodorowe).

Każdy z nich ma pewne wady oraz zalety, dlatego producenci zasilanych nimi sprzętów dobierają je m.in. pod kątem zapotrzebowania na energię czy sposobu użytkowania. Najważniejsze jest jednak to, że naprawa baterii do elektronarzędzi zawsze jest możliwa, niezależnie od jej rodzaju. Proces regeneracji w każdym przypadku przebiega tak samo, a jedyna różnica dotyczy typu stosowanych ogniw.

Naprawiać akumulator samodzielnie czy skorzystać z usługi regeneracji w serwisie?

Wiesz już, że w przypadku zużycia baterii zasilającej Twoje elektronarzędzie warto zdecydować się na jej regenerację. Być może zastanawiasz się teraz, czy podjąć próbę samodzielnej naprawy akumulatora, gdyż przecież to świetny sposób na obniżenie jej kosztów. Choć niewątpliwie jest to prawdą, tak oszczędność nierzadko jest tylko pozorna i specjaliści naszej firmy NABERTRONIK zdecydowanie odradzają wykonywania tego zadania na własną rękę.

Dotyczy to w szczególności osób bez odpowiedniej wiedzy praktycznej z zakresu serwisowania elektroniki oraz dostępu do specjalistycznego zaplecza warsztatowego. Już samo nieumiejętne rozbieranie baterii może skończyć się nieodwracalnym uszkodzeniem jej obudowy czy delikatnych modułów elektronicznych. Z kolei wymieniając ogniwa, należy zachować szczególne środki ostrożności oraz wiedzieć, jak prawidłowo łączyć je w pakiety. Źle „złożony” akumulator, który po naprawie zostanie podłączony do elektronarzędzia, może nawet je zepsuć! Każde z powyższych zdarzeń narazi Cię na dodatkowe koszty, dlatego lepiej zlecić regenerację specjalistom.

Masz zużytą baterię od elektronarzędzia? Oddaj ją do regeneracji w serwisie NABERTRONIK!

Jeśli więc chcesz obniżyć koszty eksploatacji elektronarzędzia i przyczynić się do ochrony środowiska, zużytą baterię od niego przekaż do naprawy. W tym celu najlepiej już dziś zgłoś się do naszego serwisu – NABERTRONIK – mamy ogromne doświadczenie w regeneracji akumulatorów od różnych urządzeń elektrycznych. Stosujemy najwyższej jakości, sprawdzone ogniwa, a na każdą usługę wystawiamy gwarancję. Zapraszamy do kontaktu, podczas którego przedstawimy szczegóły oferty!