Naprawa

Serwis aparatów fotograficznych

Dostępne dziś na rynku cyfrowe aparaty fotograficzne to zaawansowane technologicznie urządzenia. Wyposażone w wiele innowacyjnych mechanizmów i podzespołów ułatwiają pracę fotografom. Ich konstrukcja jest skomplikowana i niestety ma to pewną wadę – składa się na nią sporo elementów, co zwiększa ryzyko awarii. Gdy do niej dojdzie, najlepiej od razu zgłoś się do profesjonalnego serwisu. Sprawdź już teraz, komu zlecić naprawę takiego sprzętu elektronicznego. Podpowiadamy także, jak go konserwować, aby ograniczyć ryzyko wystąpienia usterek!

Gwarancyjny i pogwarancyjny serwis aparatów cyfrowych – jakie są różnice?

W przypadku awarii sprzętu fotograficznego musisz zastanowić się, gdzie oddać go do naprawy. Serwis aparatów cyfrowych i kamer może bowiem oferować wsparcie gwarancyjne lub pogwarancyjne. Co je różni?

W pierwszym przypadku mamy do czynienia z firmą mającą autoryzację producenta konkretnych urządzeń. Oznacza to, że usługi serwisowe są przez nią realizowane zgodnie z jego standardami i z wykorzystaniem wyłącznie oryginalnych podzespołów. Jeśli więc Twój sprzęt elektroniczny jest jeszcze na gwarancji, to właśnie tam powinieneś zgłosić awarię. Listę autoryzowanych punktów zazwyczaj znajdziesz na karcie gwarancyjnej.

Z kolei do serwisu pogwarancyjnego możesz wybrać się wtedy, gdy gwarancja na aparat cyfrowy już wygasła. Zwykle firmy tego typu specjalizują się w serwisowaniu urządzeń foto od wielu producentów. Jednak zanim zdecydujesz się na usługi jednej z nich, koniecznie dokładnie ją prześwietl. Wybieraj sprawdzone punkty serwisowe, mogące pochwalić się dużym doświadczeniem i przede wszystkim dobrą opinią. Najlepiej zgłoś się do NABERTRONIK! U nas każda naprawa sprzętu elektronicznego, w tym fotograficznego, jest wykonywana profesjonalnie.

Co najczęściej psuje się w aparatach cyfrowych?

Do naszej firmy trafiają aparaty cyfrowe w bardzo różnorodnym stanie. Często ich usterki wynikają z winy użytkownika, np. upuszczenie z większej wysokości czy zalanie.

Do elementów, które psują się zdecydowanie najczęściej, zalicza się m.in.:

  • matryca,

  • palnik lub żarówka lampy błyskowej,

  • mechanizm otwierający migawkę,

  • wyświetlacz do podglądu zdjęć oraz obsługi menu urządzenia.

Jak wygląda serwis tak uszkodzonego sprzętu elektronicznego? Z racji wysokiego stopnia skomplikowania tych elementów, naprawa zwykle wiąże się z wymianą podzespołów na nowe. W naszej firmie stosujemy wyłącznie najwyższej jakości części do aparatów fotograficznych, udzielając gwarancji na usługi serwisowe.

Konserwacja aparatów fotograficznych – na czym polega?

Czy wiesz, że masz duży wpływ na żywotność swojego sprzętu fotograficznego? Użytkowanie go zgodnie z zaleceniami producenta oraz ochrona przed wilgocią i upadkami to podstawa. Jednak równie ważna jest jego regularna konserwacja. Dbając o aparat cyfrowy, ograniczysz ryzyko wystąpienia typowych usterek, których naprawa czasem bywa kosztowna.

Do najważniejszych czynności konserwacyjnych należy zaliczyć:

  • czyszczenie tzw. matówki, półprzezroczystego elementu, który wykorzystuje się m.in. do kadrowania oraz kontrolowania ostrości – trudno ją wyjąć, dlatego zadaniem tym powinien zająć się dobry serwis,

  • usuwanie zanieczyszczeń z matrycy – przy odrobinie wprawy można robić to samodzielnie, ale koniecznie z wykorzystaniem specjalnych akcesoriów,

  • czyszczenie kompleksowe, obejmujące wnętrze urządzenia foto – robi się to stosunkowo rzadko i jest to kolejna czynność, którą powinni zająć się profesjonaliści.

Twój aparat cyfrowy zepsuł się lub wymaga konserwacji? Oddaj go do dobrego serwisu!

Jeśli chcesz utrzymać swoją „cyfrówkę” w jak najlepszym stanie, zawsze powinieneś serwisować ją w profesjonalnych firmach. Naprawa aparatów fotograficznych jest trudna, wymaga doświadczenia i dostępu do specjalistycznych narzędzi. Jeśli zmagasz się z usterką takiego urządzenia lub chcesz poddać je konserwacji, zgłoś się do naszego serwisu NABERTRONIK. Możesz dostarczyć je osobiście lub wysłać kurierem – obsługujemy klientów z całej Polski. Zajmujemy się także awariami innych rodzajów sprzętu elektronicznego, w tym RTV, małego AGD i telefonów. Skontaktuj się z nami już dziś!