Naprawa

Czy warto naprawiać sprzęt RTV?

Z każdym razem, gdy Twój sprzęt RTV ulegnie uszkodzeniu, stajesz przed wyborem: naprawiać czy wymienić na nowy? Praktyka pokazuje, że decyzja o oddaniu zepsutej elektroniki do utylizacji i zakupie nowego urządzenia często podejmowana jest pochopnie. Wiele sprzętów, które kończą swój żywot jako elektrośmieci, można z powodzeniem, a co najważniejsze – całkiem niedrogo – naprawić. Sprawdź, kiedy serwis sprzętu RTV się opłaca!

Sprzęt RTV – naprawa czy wymiana?

Wiele osób z usług serwisu korzysta wyłącznie w okresie, gdy sprzęt objęty jest gwarancją, uważając, że pogwarancyjna naprawa RTV jest nieopłacalna. To błąd, na którym najbardziej korzystają producenci elektroniki, celujący w jak najwyższą sprzedaż swoich produktów. Tymczasem, nie zawsze wymiana jest jedynym sensownym rozwiązaniem. Często cena zakupu nowego urządzenia przekracza koszty renowacji zepsutego sprzętu, który – pod warunkiem profesjonalnie wykonanego serwisu – może działać jeszcze wiele lat.

Kiedy faktycznie warto zdecydować się na wymianę sprzętu RTV?

Realnie na zakup nowego urządzenia elektronicznego warto zdecydować się w trzech sytuacjach:

  • kiedy serwis nie jest możliwy (zdarza się to naprawdę rzadko),
  • gdy cena usługi wyraźnie przekracza koszt zakupu,
  • jeśli faktycznie potrzebujesz nowego modelu urządzenia, z uwagi na jego dodatkowe funkcje itp.

W każdym pozostałym przypadku warto rozważyć zlecenie naprawy, która nie tylko przywróci „drugie życie” Twojej elektronice, ale również przyczyni się do zmniejszenia ilości zalewającego naszą planetę elektronicznego złomu.

Pogwarancyjna naprawa RTV – jakie urządzenia najczęściej trafiają do serwisu?

Jeśli użytkowany przez Ciebie sprzęt odmówił posłuszeństwa, a okres jego gwarancji już minął, pierwszym krokiem, który warto rozważyć, jest właśnie naprawa RTV w profesjonalnym serwisie. Warto pomyśleć o niej zwłaszcza w przypadku artykułów wartych kilka tysięcy złotych. Do najczęściej serwisowanych urządzeń elektronicznych bezsprzecznie należą:

  • telewizory LCD, LED, OLED,
  • komputery PC, laptopy, notebooki i netbooki,
  • sprzęt audio oraz zestawy kina domowego,
  • odtwarzacze Blu-Ray, DVD, CD, mp3.

Co obejmuje naprawa sprzętu?

Co istotne, wykonywana w ramach serwisu pogwarancyjnego naprawa sprzętu RTV może obejmować zarówno drobne usterki, jak i poważniejsze awarie. W zależności od potrzeb specjalista wymienia poszczególne podzespoły lub ich elementy, jak również całe układy. Ważne jest to, że dobry serwis na wykonane prace oraz zamontowane części udzieli Ci gwarancji, dzięki czemu w razie kolejnej awarii, możesz liczyć na bezpłatną obsługę.

Znajdź dobry serwis RTV

Istnieje kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę, poszukując specjalisty od uszkodzonej elektroniki. Jeszcze do niedawna liczyło się to, by punkt naprawy zlokalizowany był blisko domu, aby ewentualny transport oraz odbiór telewizora czy kina domowego był bezproblemowy. Obecnie, w czasach napraw w systemie Door-to-door, nie ogranicza Cię lokalizacja – możesz wybrać firmę w innym mieście lub na drugim końcu Polski, a sprzęt przesłać kurierem.

Zdecydowanie ważniejszy jest staż firmy na rynku. Jeśli serwis RTV działa od lat i cieszy się pozytywnymi opiniami klientów, warto skorzystać z jego oferty. Zwróć też uwagę na zakres usług – im szerszy, tym więcej urządzeń da się w nim naprawić. Profesjonalny serwisant przed rozpoczęciem pracy wykona dokładną diagnostykę oraz wycenę, a następnie poinformuje Cię o kosztach.

Zleć naprawę RTV bez wychodzenia z domu w NABERTRONIK!

Jak widzisz, wymiana sprzętu RTV na nowy nie jest jedynym rozwiązaniem w momencie awarii urządzenia. W bardzo wielu przypadkach problem może rozwiązać oddanie go do profesjonalnego serwisu. W NABERTRONIK przywracamy drugie życie telewizorom, kinom domowym, komputerom oraz wielu innym urządzeniom elektronicznym. Bezpiecznie i profesjonalnie usuniemy usterkę, poprzedzając prace kompleksową diagnostyką. Jeśli chcesz, by usługa była komfortowa, skorzystaj z naprawy wysyłkowej i ciesz się sprawnie działającą elektroniką bez wychodzenia z domu!