Bez kategorii

Naprawa i serwis robotów kuchennych – skuteczne sposoby

Przygotowywanie posiłków czy wypieków w domu jest o wiele łatwiejsze, jeśli ma się do dyspozycji robota kuchennego. Zależnie od modelu zastępuje wiele urządzeń, przez co kupując go, oszczędzasz pieniądze i zyskujesz więcej wolnego miejsca w pomieszczeniu. Oczywiście musisz liczyć się z tym, że w trakcie eksploatacji będzie się zużywał, co wcześniej czy później może poskutkować awarią. Zastanawiasz się, co zrobić, gdy do niej dojdzie? Kupić nowy sprzęt, naprawiać go samodzielnie czy oddać do serwisu? Lektura tego artykułu rozwieje Twoje wątpliwości – skorzystaj z porad specjalistów firmy Nabertronik z Koszalina zajmującej się serwisowaniem urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

Robot kuchenny to dziś wyjątkowo multifunkcyjne urządzenie

Urządzenia te mogą dziś pełnić mnóstwo funkcji związanych z obróbką produktów spożywczych. W zestawie z robotami kuchennymi znajduje się bowiem wiele wymiennych narzędzi oraz typów pojemników. Ich funkcjonalność zależy oczywiście od konkretnego modelu, ale praktycznie każdy służy m.in. do:

  • miksowania,

  • siekania i rozdrabniania,

  • tarcia,

  • ubijania.

W efekcie, jeśli w kuchni znajduje się taki sprzęt, nierzadko jego eksploatacja jest wyjątkowo intensywna. Oczywiście urządzenia te, szczególnie wyższej klasy, są do tego odpowiednio przystosowane. Tym samym ich awaryjność jest stosunkowo niska, jednak zawsze trzeba liczyć się z możliwością wystąpienia awarii. Gdy do niej dojdzie, zastanów się dobrze, czy zakup nowego modelu faktycznie jest najlepszym rozwiązaniem.

Jak podkreślają specjaliści serwisu Nabertronik z Koszalina, naprawa robotów kuchennych w wielu przypadkach jest możliwa, a jej koszt okazuje się wyjątkowo atrakcyjny. Oczywiście opłacalność zależy zarówno od rodzaju usterki, jak i wartości samego urządzenia.

Jakie są typowe usterki robotów kuchennych?

Wymienne końcówki, możliwość regulacji obrotów czy różne tryby pracy sprawiają, że wbrew pozorom robot kuchenny konstrukcyjnie jest urządzeniem skomplikowanym. Specjalizujące się w jego naprawie serwisy muszą z tego powodu dysponować zarówno odpowiednią wiedzą, jak i specjalistycznymi narzędziami.

Jednak choć sprzęt ten składa się z wielu części, to wysoka awaryjność dotyczy tylko paru z nich. Najczęściej usterkom ulegają takie elementy, jak:

  • sprzęgła,

  • szczotki silnika elektrycznego,

  • moduły odpowiedzialne za regulację obrotów.

Naprawa robota kuchennego – kiedy warto się na nią zdecydować?

Niewątpliwie warto oddać to urządzenie do naprawy, jeśli do awarii doszło w okresie obowiązywania gwarancji, gdyż usługa będzie darmowa. Pamiętaj, że usunięciem usterki musi zająć się wtedy serwis robotów kuchennych autoryzowany przez producenta – listę takich miejsc znajdziesz w instrukcji obsługi. Jednak co w sytuacji, gdy ochrona gwarancyjna już wygasła?

Specjaliści firmy Nabertronik radzą na początek zastanowić się, czy funkcjonalność zepsutego sprzętu wciąż spełnia oczekiwania. Jeśli tak jest, zdecydowanie warto podjąć próbę usunięcia usterki. Pamiętaj, że profesjonalne punkty serwisowe oferują darmową diagnozę oraz wycenę usługi, z której na tym etapie możesz zrezygnować bez ponoszenia kosztów.

Jednocześnie zdecydowanie odradzamy podejmowania prób samodzielnej naprawy robota kuchennego. Już samo rozebranie urządzenia bez uszkadzania go wymaga odpowiedniego doświadczenia i dobrych narzędzi. Potrzebna jest także rozległa wiedza z zakresu diagnozowania sprzętu elektronicznego oraz elektrycznego, a i konieczny będzie dostęp do sprawdzonych dostawców wysokiej jakości części zamiennych. Lepiej oddać urządzenie w ręce profesjonalnego serwisu, który tanio usunie usterkę i wystawi gwarancję na wykonaną usługę.

Masz zepsutego robota kuchennego? Zleć jego naprawę w serwisie Nabertronik!

Jeśli jesteś właścicielem zepsutego, ale wciąż bardzo funkcjonalnego sprzętu tego typu o wysokiej wartości, powinieneś podjąć próbę jego naprawy. Profesjonalnie wykona ją nasza firma Nabertronik z Koszalina – skuteczny serwis m.in. robotów kuchennych to nasza specjalność. Obsługujemy klientów z całej Polski, oferując możliwość wysyłkowego dostarczenia nam niesprawnych urządzeń. Skontaktuj się z nami już dziś, aby poznać szczegóły oferty! Decydując się na takie rozwiązanie, postępujesz z troską o środowisko.