Naprawa

Naprawa konsoli do gier – skuteczne sposoby

Od pewnego czasu konsole do gier stanowią bardzo istotną część rynku gamingowego. Są tańsze od najmocniejszych komputerów przeznaczonych dla graczy, a zapewniają równie dużo, jak nie więcej rozrywki w wirtualnej rzeczywistości. Zajmują przy tym niewiele miejsca i nawet latami pozwalają uruchamiać najnowsze tytuły bez konieczności wymiany podzespołów na mocniejsze. Jednak choć są nowoczesne, tak zdarzają się im różnego rodzaju usterki. Zastanawiasz się, co zrobić w przypadku awarii takiego sprzętu? Oddać go do naprawy w serwisie czy może kupić nowe urządzenie? Twoje wątpliwości rozwieje lektura poniższego artykułu – sprawdź, co radzą specjaliści!

Rynek konsoli do gier jest dziś zdominowany przez 3 marki

Zacznijmy od krótkiej charakterystyki rynku sprzętu konsolowego dla graczy. Obecnie dominują na nim urządzenia trzech firm:

  • Sony – PlayStation

  • Microsoft – Xbox,

  • Nintendo – Switch, przenośny sprzęt do grania.

Z racji ogromnej popularności powyższych urządzeń, są one relatywnie tanie. Szczególnie wyraźnie widać to w przypadku pierwszych dwóch konsoli do gier, które dorównują mocą lepszym komputerom gamingowym. Jednak choć modele najnowszej generacji (PS5 oraz XSX) kosztują mniej niż mocny PC, to obecnie i tak trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 2-3 tysięcy złotych na zakup jednego z nich. 

Czy w takim razie mając już ten sprzęt, warto kupować nowy natychmiast po tym, gdy ulegnie awarii? Zdecydowanie nie, bo jego naprawa w serwisie zwykle jest wielokrotnie tańsza!

Typowe usterki konsoli do gier

Z naszego doświadczenia wiemy, że naprawa konsoli do gier, szczególnie takiej z najnowszych generacji, często związana jest z drobnymi usterkami. W ich przypadku koszty serwisu są bardzo niskie, co sprawia, że skorzystanie z tej usługi jest wyjątkowo opłacalne.

W urządzeniach tych najczęściej psują się takie podzespoły, jak:

  • gniazda portów zewnętrznych (głównie HDMI od częstego przepinania przewodu),

  • napęd optyczny,

  • moduł łączności bezprzewodowej,

  • zasilacz.

Co ważne, problemy z działaniem tego sprzętu nierzadko wynikają z prozaicznego powodu – nadmiernej ilości zanieczyszczeń we wnętrzu obudowy i na układzie chłodzenia. Objawem są np. wyświetlane przez oprogramowanie komunikaty o przegrzewaniu, a w skrajnych przypadkach samoczynne wyłączanie się urządzenia. Oprócz tego wentylatory praktycznie cały czas pracują z maksymalną wydajnością – są bardzo głośne.

Serwis konsoli do gier polega w tym przypadku na oczyszczeniu wnętrza i wymianie past termoprzewodzących oraz termopadów. Po takiej naprawie urządzenie odzyskuje sprawność oraz oczywiście działa z pełną wydajnością.

Naprawę konsoli zostaw w rękach dobrego serwisu!

Jeśli zmagasz się z usterką konsoli do gier, koniecznie unikaj podejmowania samodzielnych prób naprawy. To skomplikowane urządzenia elektroniczne i jednocześnie delikatne – łatwo je uszkodzić nawet w czasie demontażu ich obudowy. Oprócz tego do diagnozy oraz usunięcia usterek potrzeba zarówno odpowiedniej wiedzy, jak i specjalistycznych narzędzi.

Próbując na własną rękę poradzić sobie z awarią, możesz tylko pogorszyć sprawę i tym samym wygenerować dodatkowe koszty. Z tego powodu najlepiej od razu zgłoś się do profesjonalnego serwisu. Z usług wielu firm możesz skorzystać bez wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić na stronie internetowej formularz zgłoszenia serwisowego, w którym powinieneś jak najdokładniej opisać usterkę. Po kontakcie pracownika i ustaleniu szczegółów realizacji usługi możesz wysłać konsolę do naprawy np. kurierem. Gdy usterki zostaną usunięte, sprzęt do gier będzie odesłany na wskazany przez Ciebie adres.

Masz konsolę do naprawy? Zgłoś się do serwisu NABERTRONIK!

Jak widzisz, zdecydowanie warto podjąć próbę naprawy tego sprzętu gamingowego, zamiast od razu wydawać pieniądze na nowy. Jeśli Twoje urządzenie ulegnie awarii, najlepiej od razu zgłoś się do naszego serwisu NABERTRONIK. Możesz dostarczyć je osobiście lub kurierem, wypełniając stosowne zgłoszenie na stronie. Serwisujemy wszystkie rodzaje konsol do gier, zarówno z obecnej generacji, jak i starsze, w tym nawet retro! Działamy sprawnie i mamy konkurencyjne ceny, a do tego na każdą wykonaną usługę wystawiamy gwarancję!