Bez kategorii

Naprawa i serwis smartfona – skuteczne sposoby

Dziś coraz trudniej wyobrazić sobie życie bez smartfonów. Służą nam zarówno do komunikacji, jak i rozrywki, pracy oraz nauki. Są niezwykle funkcjonalnymi urządzeniami o ogromnej wydajności, co jednak ma swoją cenę. Jest nią stosunkowo wysoka podatność na uszkodzenia, wynikająca ze skomplikowanej konstrukcji, na którą składa się wiele delikatnych podzespołów. Z usterką tego sprzętu spotkać się może każdy jego użytkownik. Co zrobić w przypadku jej wystąpienia? Czy naprawa telefonów komórkowych jest opłacalna i jeśli tak to, jak skutecznie ją przeprowadzić? Odpowiedzi na te pytania udzielają specjaliści serwisu Nabertronik – poznaj je już teraz!

Jakie są najczęstsze usterki telefonów komórkowych?

Choć niektóre typowe awarie smartfonów wynikają m.in. z błędów konstrukcyjnych, niskiej jakości części czy wad oprogramowania, tak zdecydowanie najczęściej doprowadzają do nich sami użytkownicy. Od lat prowadzimy serwis telefonów komórkowych w Koszalinie i regularnie zajmujemy się naprawami sprzętu m.in. po upadku czy zalaniu. W konsekwencji takich zdarzeń zwykle dochodzi do uszkadzania ekranów, aparatów, głośników, mikrofonów lub różnych układów elektronicznych.

Oczywiście wiele usterek smartfonów wynika także po prostu z naturalnego zużycia ich kluczowych podzespołów. Często dotyczy to:

  • baterii – stopniowa utrata pojemności,

  • gniazda na kartę SIM – słaby zasięg lub jego całkowity brak,

  • portu do podłączenia przewodu od ładowarki lub modułu elektronicznego odpowiedzialnego za proces ładowania telefonu komórkowego,

  • wyświetlacza – np. wypalone piksele.

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że zdecydowaną większość powyższych usterek można naprawić. Jednak jak zrobić to skutecznie – udać się do serwisu czy na własną rękę próbować przywrócić smartfonowi pełną sprawność?

Jak skutecznie naprawić telefon komórkowy?

Jeśli chcesz mieć pewność skutecznego usunięcia usterki telefonu komórkowego, powinieneś oddać go do dobrego serwisu. Pamiętaj, że często sama wymiana niesprawnej części w smartfonie to za mało – niezbędna jest kompleksowa diagnostyka, która pozwoli ustalić przyczynę powstania awarii. Jeśli wynika z wadliwego działania jakiegoś innego elementu, jego także trzeba zmienić lub naprawić. Bez podjęcia takich kroków problem szybko powróci.

Gdy dojdzie do usterki urządzenia, koniecznie zwróć uwagę na to, czy telefon komórkowy jest jeszcze na gwarancji producenta. Jeśli tak, zajmie się nim autoryzowany serwis smartfonów, wykonując nieodpłatnie taką usługę. Jednocześnie pamiętaj, że skorzystanie z darmowej naprawy będzie niemożliwe w sytuacji, gdy zostanie stwierdzone, iż awaria powstała z winy samego użytkownika.

Czy warto samodzielnie zająć się serwisem smartfonu?

Wbrew pozorom próba samodzielnego usunięcia usterki telefonu komórkowego, zamiast przynieść oszczędności, może skończyć się dodatkowymi kosztami. Współczesne urządzenia tego typu są konstrukcjami bardzo zwartymi – dostanie się do wnętrza obudowy, wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Same podzespoły są z kolei miniaturowe i wyjątkowo delikatne, a do ich wymiany potrzeba specjalistycznych narzędzi.

W efekcie naprawa smartfonów na własną rękę wykonywana przez osobę niedoświadczoną często kończy się niepowodzeniem i, co gorsza, doprowadzeniem do kolejnych uszkodzeń. W serwisie zostanie to wykonane profesjonalnie, z wykorzystaniem dobrej jakości części zamiennych do telefonów komórkowych. Potwierdzeniem tego będzie wystawienie gwarancji na wykonaną przez taką firmę usługę.

Zleć naprawę telefonu komórkowego w serwisie Nabertronik!

Jeśli tylko zepsuty smartfon wciąż spełnia Twoje oczekiwania pod kątem wydajności i funkcjonalności, zdecydowanie powinieneś podjąć próbę jego naprawy. W tym celu najlepiej już dziś zgłoś się do naszej firmy Nabetronik! Prowadzimy pogwarancyjny serwis telefonów komórkowych wszystkich marek, niezależnie od modelu oraz wieku. Choć mamy siedzibę na terenie Koszalina, swoje usługi kierujemy do osób z całej Polski – możesz wysłać do nas niesprawne urządzenie, wcześniej wypełniając formularz na stronie. Oferujemy bezpłatną diagnozę usterki i wycenę jej usunięcia, a na każdą wykonaną pracę serwisową wystawiamy długą gwarancję!