Bez kategorii, Eletronika, Naprawa, Sprzęt RTV, Telefon, Telewizory

Czym jest serwis pogwarancyjny?

Właściwie każdy sprzęt objęty jest gwarancją i gdy się popsuje w krótkim czasie od dnia zakupu, można go zwrócić do sklepu lub oddać do naprawy. Większy problem pojawia się w momencie awarii urządzenia po upływie rękojmi. Co wtedy należy zrobić? Czy opłaca się kupić nowy aparat, tablet lub telefon, a może warto spróbować usunąć usterkę? Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest skorzystanie z serwisu pogwarancyjnego i poproszenie o wycenę naprawy. Sprawdź, na czym to polega!

Serwis pogwarancyjny, czyli jaki?

Pewnie niejednokrotnie słyszałeś o serwisie pogwarancyjnym sprzętu elektronicznego, jednak na pytanie, czym on właściwie jest, możesz mieć problem z udzieleniem odpowiedzi? Najczęściej kojarzy się z odpłatną naprawą urządzeń, gdy upłynął już okres rękojmi. Oprócz tego obejmuje o wiele większy zakres usług. Z serwisu możesz na przykład skorzystać wtedy, gdy produkty są jeszcze na gwarancji, ale usterka nastąpiła z Twojej winy.

Serwis pogwarancyjny – zakres usług

Podstawową usługą oferowaną przez serwis pogwarancyjny jest naprawa urządzeń. Gdy masz problem ze swoim aparatem lub tabletem, możesz skontaktować się z takim punktem i poprosić o wstępną wycenę. Nasza firma proponuje bogaty zakres świadczeń, które obejmują m.in.:

Jak widzisz, złożoność oferowanych usług jest bardzo szeroka, dlatego, gdy masz nawet nieduży problem ze swoimi narzędziami – zadzwoń, napisz lub wybierz się do serwisu w celu uzyskania pomocy.

Jakie urządzenia można serwisować?

Praktycznie każdy sprzęt czy elektronarzędzia można oddać do serwisu pogwarancyjnego. Kluczową sprawą będą z pewnością koszty takiej naprawy. Na szczęście większość punktów oferuje bezpłatną wycenę, więc wiesz, ile zapłacisz za pomoc. Przed podjęciem decyzji warto również porównać koszty usługi serwisowej z ceną nowego urządzenia i wybrać bardziej opłacalne rozwiązanie. Niemniej przyjmuje się, że naprawa drobnego sprzętu RTV, który kosztuje poniżej 100 zł, raczej nie będzie się kalkulowała i w takim przypadku lepiej kupić nowy produkt w sklepie.

Do serwisu pogwarancyjnego możesz oddać m.in.:

Autoryzowany serwis czy zwykły?

Kolejną dość istotną sprawą jest to, z jakiego serwisu pogwarancyjnego skorzystać: autoryzowanego czy zwykłego? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi i najczęściej zależy to od konkretnej firmy oraz produktu. Z pewnością udając się do placówki, która ma podpisaną umowę z producentem, możesz liczyć na wysoką jakość usług oraz dostęp do oryginalnych części. Jednak musisz się przygotować na wyższe koszty naprawy niż w zwykłym warsztacie. Ponadto autoryzowane punkty nie podejmują się niektórych czynności, proponując zakup nowego artykułu.

Z kolei w zwykłym serwisie, który przyjmuje urządzenia różnych marek, możesz liczyć na stosunkowo tanią, a także fachowo wykonaną usługę. Oczywiście nie każdy punkt działa profesjonalnie. Dlatego przed oddaniem np. elektronarzędzi, sprawdź opinie na temat firmy oraz dowiedz się, czy po usunięciu usterki otrzymasz dokument poświadczający zrealizowane czynności. W przypadku, gdy sprzęt po naprawie ponownie odmówi posłuszeństwa, będziesz miał wówczas podstawę do złożenia reklamacji.

Skorzystaj z naszych usług!

Jesteśmy profesjonalną firmą, która oferuje takie usługi jak: skup, sprzedaż oraz naprawa urządzeń elektronicznych i elektrycznych  w konkurencyjnych cenach. Jeśli masz problem ze swoim sprzętem, wypełnij i wyślij formularz znajdujący się na naszej stronie internetowej. Następnie pracownik działu technicznego skontaktuje się z Tobą i udzieli szczegółowych informacji na temat serwisu pogwarancyjnego. Mamy duże doświadczenie w usuwaniu różnego rodzaju usterek oraz konserwacji wszelkich urządzeń. Działamy szybko i sprawnie. Po zakończeniu naprawy sporządzany jest pisemny protokół, który wraz z powierzonym nam produktem odsyłamy do klienta.